SchoolSoft Sätt ditt barn i kö

Vittra Landborgen

Kontakt

Besöks- och postadress

Bergaliden 9
252 23 Helsingborg

Administrationen

Kontakt: 042-19 84 70, landborgen@vittra.se
Telefontid vardagar: kl. 08.00 – 12.00.

Grundskola

Vår grundskola har öppet vardagar kl. 08.15 – 15.00.
Rektor: Pernilla Svensson, pernilla.svensson@vittra.se, 042-198471
Bitr rektor: Christophe Viala, christophe.viala@vittra.se 0702-575949
Arbetslagsledare (åk 5-9): Arnela Nilsson, arnela.nilsson@vittra.se,0727-024258
Kontakt direkt till juniorlärarna: 0702-036790

Kontakt/sjukanmälan

Sjukanmälan gör du enklast på SchoolSoft men du kan även ringa direkt till resp. avdelning  innan kl. 08.15.
Tänk på att göra en ny sjukanmälan för varje dag ditt barn är hemma.

Fsk-åk 4:  0702-028934
åk 5-6:  0702-036790
åk 7-9:  0727-024258

Elevhälsa

Skolsköterska: Jessica Andersson, jessica.andersson@vittra.se, 042-198442
Skolläkare: Michael Hanfler, nås via skolsköterskan
Kurator: Frida Möller, frida.moller@vittra.se 042-198479
Skolpsykolog: Tobias Hänninen, nås via rektorn
Logoped: Mimmi Jakobsson, mimmi.jakobsson@vittra.se
Specialpedagog: Angela Lindau, angela.lindau@vittra.se
Studie- och yrkesvägledare: Julia Johansson, julia.johansson@vittra.se

 

Fritidshem

Vårt fritidshem har öppet vardagar kl. 06.00 – 17.30.
Telefon fritids: 0702-44 96 92

Vår policy kring återkoppling

Under dagen när verksamheten är igång är det lättast att kontakta oss via mejl. Alla inkommande mejl ska enligt vår policy besvaras senast nästföljande dag. I övriga frågor hänvisar vi dig till vår administration under dess telefontider.

Kontakta oss via vårt formulär

Hittade du inte vad du letade efter?