SchoolSoft Sätt ditt barn i kö

Vittra Landborgen

Kontakt

Besöks- och postadress

Bergaliden 9
252 23 Helsingborg

Administrationen

Kontakt: 042-19 84 70, landborgen@vittra.se

Grundskola

Skolan har öppet vardagar kl. 08.15 – 15.00.
Rektor: Pernilla Svensson, pernilla.svensson@vittra.se, 042-198471
Arbetslagsledare Fsk-3: Ida Löfstedt, ida.lofstedt@vittra.se
Arbetslagsledare åk 4-6: Jenny Silvandersson, jenny.silvandersson@vittra.se
Arbetslagsledare åk 7-9: Arnela Nilsson, arnela.nilsson@vittra.se,

Kontakt/sjukanmälan

Sjukanmälan gör du enklast på SchoolSoft men du kan även ringa direkt till resp. avdelning  innan kl. 08.15.
Tänk på att göra en ny sjukanmälan för varje dag ditt barn är hemma.

Fsk-åk 3:  0702-028934
åk 4-åk 9:  0702-575949

Elevhälsa

Skolsköterska: Susanne Frank, susanne.frank@vittra.se, 042-198442
Skolläkare: Michael Hanfler, nås via skolsköterskan
Kurator: Sandra Mei, sandra.mei@vittra.se 042-198479
Skolpsykolog: Tobias Hänninen, nås via rektorn
Speciallärare: Amira Abbas, amira.abbas@vittra.se
Studie- och yrkesvägledare: Karolinka Stojovska, karolinka.stojovska@vittra.se
Socialpedagog: Evelina Dapkevicien, evelina.dapkevicien@vittra.se

Fritidshem

Vårt fritidshem har öppet vardagar kl. 06.00 – 17.30.
Telefon fritids: 0702-44 96 92

Vår policy kring återkoppling

Under dagen när verksamheten är igång är det lättast att kontakta oss via mejl. Alla inkommande mejl ska enligt vår policy besvaras senast nästföljande dag. I övriga frågor hänvisar vi dig till vår administration under dess telefontider.

Kontakta oss via vårt formulär

Hittade du inte vad du letade efter?