SchoolSoft Sätt ditt barn i kö English

Vittra Forsgläntan

Kontakt

Besöksadress

Forsgläntevägen 3
434 47 Kungsbacka

Administrationen

0300-31830, forsglantan@vittra.se
Administratör: Mia Lindström, mia.lindstrom@vittra.se
Telefontid vardagar: kl. 08.00 – 10.00. Det går även att lämna meddelande på vår telefonsvarare som vi lyssnar av två gånger per dag.

Sjukanmälan

Sjukanmälan gör du enklast på SchoolSoft men du kan även ringa 0300-31830 innan kl. 08.15.
Tänk på att göra en ny sjukanmälan för varje dag ditt barn är hemma.

Grundskola

Vår grundskola har öppet vardagar kl. 08.30 – 15.00. Start och sluttid kan variera något beroende på om barnet går på minior, junior eller senior.

Rektor: Sandy Björnwall, sandy.bjornwall@vittra.se, tel: 0736424068
Biträdande rektor: Annica Torstensson, annica.torstensson@vittra.se                                                                Förskoleklass och Fritids: 0300-31830                                                                                                              Arbetslagsledare: Lotten Karp, lotten.karp@vittra.se

Miniorerna (åk 1-3): 0300-31830
Arbetslagsledare: Anna-Carin Johansson, lotten.karp@vittra.se
Juniorerna (åk 4-6): 0300-31830
Arbetslagsledare: Alexandra Runemalm, alexandra.runemalm@vittra.se
Seniorerna (åk 7-9): 0300-31830
Arbetslagsledare: Annica Torstensson, annica.torstensson@vittra.se

Elevhälsa

Skolsköterska: Åsa Andersson, asa.andersson@vittra.se, Natalie Holst, natalie.holst@vittra.se 0300-31833
Skolläkare: Mia Luther, nås via skolsköterskan.
Kurator: Hanna Wulkner, nås via skolsköterskan.
Skolpsykolog: Johan Diedrichs, nås via skolsköterskan.
Specialpedagog: Åse Bengtsson, ase.bengtsson@vittra.se
Speciallärare: Angelica Olofsson, angelica.olofsson@vittra.se
Studie- och yrkesvägledare: Emma Matsson, emma.matsson@academedia.se

 

Fritidshem

Vårt fritidshem har öppet vardagar kl. 06.30 – 17.30.
Ansvarig: Charlotte Karp, lotten.karp@vittra.se
Telefon fritids:
F-1: 0300-31835
Åk 2-5: 0300-31836

Vår policy kring återkoppling

Under dagen när verksamheten är igång är det lättast att kontakta oss via mejl. Alla inkommande mejl ska enligt vår policy besvaras senast nästföljande dag. I övriga frågor hänvisar vi dig till vår administration under dess telefontider.

Kontakta oss via vårt formulär

Hittade du inte vad du letade efter?