Webbshop SchoolSoft Sätt ditt barn i kö

Vittra Samset

Kontakt

Besöksadress

Samsetgatan 60
554 49 Jönköping

Administrationen

Intendent: Susanna Lindgren, susanna.lindgren@vittra.se

Telefon: 072 – 711 05 06
E-post: samset@vittra.se .

Förskola

Vår förskola har öppet vardagar klockan 06.00 – 18.00.
Rektor och Förskolechef: Krister Gustavsson, krister.gustavsson@vittra.se  Telefon: 0760-39 49 66

Biträdande förskolechef: Ingela Johansson, ingela.johansson@vittra.se  Telefon: 076-102 43 17

Mossen: 072 – 711 08 57

Ängen: 072 – 711 10 98

Kullen: 072-710 96 54

Dalen: 0722-42 98 63

Dungen: 0722-34 99 78

Grundskola

Rektor och förskolechef: Krister Gustavsson, krister.gustavsson@vittra.se

Telefon: 0760-39 49 66

Miniorerna (F – åk 3)

Telefon förskoleklass: 072 – 711 09 18
Telefon åk 1-3: 072 – 711 26 31
Lättaste tiden att komma i kontakt med pedagogerna är efter kl. 14.00

Juniorerna & seniorerna (åk 4-9)

Telefon: 072 – 711 07 46
Lättaste tiden att komma i kontakt med pedagogerna är efter kl. 14.30

Fritidshem

Vårt fritidshem har öppet vardagar klockan 06.00 – 18.00
Telefon Lagunen (åk F-2): 072 – 711 07 46
Telefon Gläntan (åk F-2):  072 – 711 26 31
Telefon Klubben (åk 3-6): 072-711 09 18

Vi svarar i den mån det är möjligt utifrån pågående aktiviteter och elevernas behov. Om du vill meddela oss något, skicka gärna ett sms.

Vi har ofta svårt att svara i telefon under skolsamverkanstid kl. 8.00-14.00 Om det är brådskande och du inte når oss, kontakta då administrationen på 072-711 05 06.

Elevhälsa

Specialpedagog: Therese Lindbom Tel: 0730-674410 therese.lindbom@vittra.se
Skolsköterska: Ezmira Huzejrovic- föräldraledig. Vikarierande skolsköterska Marianne Persson marianne.persson@vittra.se tillgänglig torsdagar och fredagar.
Skolläkare: Christer Forsell, kontaktas via skolsköterskan/rektor
Kurator: Alexandra Issa Kullenbäck alexandra.kullenback@vittra.se
Studie- och yrkesvägledare: Rekrytering pågår. Kontakta rektor vid frågor.

Vår policy kring återkoppling

Under dagen när verksamheten är igång är det lättast att kontakta oss via mejl. Vår policy är att all e-post besvaras senast nästföljande dag. Vid övriga frågor hänvisar vi dig till vår administration.

Kontakta oss via vårt formulär

Hittade du inte vad du letade efter?