SchoolSoft Sätt ditt barn i kö English

Vittra Samset

Kontakt

Besöksadress

Samsetgatan 60
554 49 Jönköping

Administrationen

Administratör: Madeleine Brissman, madeleine.brissman@vittra.se
Telefon: 072 – 711 05 06
E-post: samset@vittra.se .

Förskola

Vår förskola har öppet vardagar klockan 06.00 – 18.00.
Rektor: Emma Simonsson, emma.simonsson@vittra.se
Telefon: 076 – 101 65 30

Biträdande rektor: Ulrika Lindblad, ulrika.lindblad@vittra.se

Förskolans telefonnummer

Mossen: 072 – 711 08 57

Ängen: 072 – 711 10 98

Kullen: 072 – 710 96 54

Dalen: 072 – 242 98 63

Dungen: 072 – 234 99 78.

Grundskola

Rektor: Emma Simonsson, emma.simonsson@vittra.se
Telefon: 076 – 101 65 30.
Biträdande rektor: Ulrika Lindblad, ulrika.lindblad@vittra.se

Miniorerna (F – åk 3)

Telefon åk 1-3: 072 – 711 26 31
Lättaste tiden att komma i kontakt med pedagogerna är efter kl. 14.00

Juniorerna & seniorerna (åk 4-9)

Telefon: 072 – 711 07 46
Lättaste tiden att komma i kontakt med pedagogerna är efter kl. 14.30

Fritidshem

Vårt fritidshem har öppet vardagar klockan 06.00 – 18.00
Telefon Gläntan (åk F-1):  072 – 711 26 31
Telefon Lagunen (åk 2): 072 – 711 07 46
Telefon Klubben (åk 3-6): 072 – 711 09 18

Vi svarar i den mån det är möjligt utifrån pågående aktiviteter och elevernas behov. Om du vill meddela oss något, skicka gärna ett sms.

Vi har ofta svårt att svara i telefon under skolsamverkanstid kl. 8.00 – 14.00 Om det är brådskande och du inte når oss, kontakta då administrationen på 072 – 711 05 06.

Elevhälsa

Specialpedagog: Therese Lindbom Tel: 073 – 067 44 10,  therese.lindbom@vittra.se

Skolsköterska: Ezmira Huzejrovic, ezmira.huzejrovic@vittra.se 

Skolläkare: Christer Forsell, kontaktas via skolsköterskan/rektor.

Kurator: Alexandra Issa Kullenbäck,  alexandra.kullenback@vittra.se

Studie- och yrkesvägledare: Rekrytering pågår. Kontakta rektor vid frågor.

Vår policy kring återkoppling

Under dagen när verksamheten är igång är det lättast att kontakta oss via mejl. Vår policy är att all e-post besvaras senast nästföljande dag. Vid övriga frågor hänvisar vi dig till vår administration.

Kontakta oss via vårt formulär

Hittade du inte vad du letade efter?