SchoolSoft Sätt ditt barn i kö English

Vittra Lambohov

Kontakt

Besöksadress

Tröskaregatan 73-75
583 33 Linköping

Administrationen

Administrationen: 013-20 32 70, lambohov@vittra.se
Telefontid mån-tors: kl. 08.00 – 16.30 och fredagar kl. 08.00-15.00.

Sjukanmälan

Sjukanmälan gör du enklast på SchoolSoft men du kan även ringa 013-20 32 70 innan kl. 08.15.
Tänk på att göra en ny sjukanmälan för varje dag ditt barn är hemma.

Sjukanmälan till förskolan görs endast via telefon till respektive avdelning.

Förskola

Vår förskola har öppet vardagar kl. 06.00 – 17.30.

Rektor: Åsa Hallberg, asa.hallberg@vittra.se, 013-20 32 71.

Arbetslagsledare: Maria Peterson, maria.peterson@vittra.se, 013-20 32 78.

Gruppen Tomtarna (1-2 år): 013-20 32 77.
Gruppen Trollen (3-5 år): 013-20 32 78.

Grundskola

Vår grundskola har öppet vardagar kl. 08.30 – 15.00.
Rektor: Åsa Hallberg, asa.hallberg@vittra.se, 013-20 32 71.

Biträdande rektor: Mattias Griph, mattias.griph@vittra.se, 013-20 32 74.

Miniorerna (F-3): 013-20 32 41.
Arbetslagsledare: Stefan Grunditz, stefan.grunditz@vittra.se, 013-20 32 41.

Juniorerna och Seniorerna (åk 4-9): 013-20 32 74.
Biträdande rektor: Mattias Griph, mattias.griph@vittra.se, 013-20 32 74.

Elevhälsa

Skolsköterska: Stina Evegren, stina.evegren@vittra.se, 013-20 32 76.
Skolläkare: Stefan Holmström, kontaktas via skolsköterskan
Kurator: Anne Morby, 0705-31 21 77 / 013-20 32 44
Skolpsykolog: Tomas Danilsons, kontaktas via skolans telefon
Specialpedagog: Sophie Sjöstrand, sophie.sjostrand@vittra.se
Studie- och yrkesvägledare: Johan Dahlberg, SYV.lambohov@vagledningskompetens.se

Fritidshem

Vårt fritidshem har öppet vardagar kl. 07.00 – 17.30.
Ansvarig: Johanna Wiggur, johanna.wiggur@vittra.se, 013-20 32 73.
Telefon fritids: 013-20 32 73.

Vår policy kring återkoppling

Under dagen när verksamheten är igång är det lättast att kontakta oss via mejl. Alla inkommande mejl ska enligt vår policy besvaras senast nästföljande dag. I övriga frågor hänvisar vi dig till vår administration under dess telefontider.

Kontakta oss via vårt formulär

Hittade du inte vad du letade efter?