Webbshop SchoolSoft Sätt ditt barn i kö

Vittra Halmstad

Kontakt

Besöksadress

Nymansgatan 23
302 33 Halmstad

Rektor/Förskolechef: Anne Karlsson, anne.karlsson@vittra.se, 035-161382
Administrationen: Ann-Louise Plantin 035-161380, ann-louise.plantin@vittra.se

Sjukanmälan

För barn på grundskolan sjukanmäler du på SchoolSoft. Tänk på att göra en ny sjukanmälan för varje dag ditt barn är hemma.

För barn på förskolan sjukanmäler du ditt barn genom att ringa till förskolan.

Förskola

Vår förskola har öppet vardagar kl. 06.00-18.30.
Gruppen Brasilien (2-3 år): 035-161387
Gruppen Atlanten (1-2 år): 035-161377
Gruppen Italien (3-4 år): 035-161389
Agentklubben (5 år): 035-161376

Bitr. förskolechef: Caroline Magnusson Caroline.Magnusson@vittra.se , 073-0640983

Grundskola

Vår grundskola har öppet vardagar kl. 08.30 – 16.00. Vi svarar i telefon då det ges möjlighet utan att störa elevernas tid. För att vara säkra på att nå oss använd gärna mejlen alternativ ring Fredrik Thor, 076-1005947
Arbetslagledare (f-klass-åk 1-6): Lydia Jyrkin, lydia.jyrkin@vittra.se
Arbetslagsledare (åk 7-9) : Linda Jedenheim, linda.jedenheim@vittra.se

Elevhälsa

Skolsköterska Britt-Marie Persson: 072-7142437
Skolläkare:träffas enligt överenskommelse med skolsköterskan
Kurator Ulrika Karlsson: 070-2646382
Specialpedagog: Ulrika Björnqvist, ulrika.bjornqvist@vittra.se, 0730-821954
Socialpedagog: Fredrik Thor, fredrik.thor@vittra.se, 076-1005947
Skolpsykolog: kontaktas via skolans telefon
Studie- och yrkesvägledare: Antonio Henrike Andersson Gallvao,  072-7326942

Fritidshem

Fritidshemmet har öppet vardagar kl. 06.00-18.30.
Telefon fritidshem: 035-161385

Föräldraråd

Vill du komma i kontakt med vårt föräldraråd kan du maila till: foraldrarad.halmstad@vittra.se

Vår policy kring återkoppling

Under dagen när verksamheten är igång är det enklast att kontakta oss via mejl. Alla inkommande mejl ska enligt vår policy besvaras senast nästföljande dag. Vi svarar i telefon när verksamheten tillåter.

Kontakta oss via vårt formulär

Hittade du inte vad du letade efter?