SchoolSoft Sätt ditt barn i kö

Vittra Sollentuna

Kontakt

Besöksadress

Sollentunavägen 189
191 35 Sollentuna

Administrationen

Administratör: Camilla Berg, sollentuna@vittra.se, 08-625 33 31
Telefontid vardagar: kl. 08.00-16.00.
Sjukanmälan gör du enklast på SchoolSoft men du kan även ringa 08-625 33 31 innan kl. 08.15.
Tänk på att göra en ny sjukanmälan för varje dag ditt barn är hemma.

Grundskola

Vår grundskola har öppet vardagar mellan kl. 08.30 – 15.00.

Rektor: Marie Holmlund, marie.holmlund@vittra.se, 08-625 33 33

Biträdande rektor: Katarina Bjurs, katarina.bjurs@vittra.se, 08-625 33 41
Arbetslagsledare F-5: Karin Lamborn, karin.lamborn@vittra.se
Arbetslagsledare 6-9: Dzana Hukic, dzana.hukic@vittra.se

Elevhälsa

Skolsköterska: Lovisa Holmlund, lovisa.holmlund@vittra.se, 08-625 33 38
Skolläkare Nina Englyst: Kontaktas via vår skolsköterska.

Kurator: Nicole Etminan, nicole.etminan@vittra.se
Skolpsykolog: Sara Edström, sara.edstrom@pysslingen.se

Specialpedagog: Louise Olausson, louise.olausson@vittra.se

Socialpedagog: Ahmad Hussein, ahmad.hussein@vittra.se

 

Fritidsverksamhet och fritidsklubb årskurs F-6

Fritids/Fritidsklubben har öppet vardagar kl. 07.30 – 17:30 (om du önskar extra öppethållande för ditt barn, vänligen kontakta administrationen).

Fritidssamordnare: Kinora Amanoel, kinora.amanoel@vittra.se

Telefon: 08-625 33 32
Telefontid vardagar: kl. 07.30-08.30 (måndagar till kl 10.00) samt kl. 14.00-17.30.

Vår policy kring återkoppling

Under dagen när verksamheten är igång är det lättast att kontakta oss via mejl. Alla inkommande mejl ska enligt vår policy besvaras senast nästföljande dag. I övriga frågor hänvisar vi dig till vår administration.

Kontakta oss via vårt formulär

 

personal_1718

Hittade du inte vad du letade efter?