SchoolSoft Sätt ditt barn i kö

Vittra Frösunda

Kontakt

Besöksadress

Anders Lundströms gata 5
169 73 Solna

Administrationen

Växel: 08-444 94 70
Administrationen: 08-444 94 71, frosunda@vittra.se
Administratör: Sofia Sundqvist, sofia.sundqvist@vittra.se
Telefontid måndag – torsdag: kl. 08.15 – 16.00, fredag kl. 08.15 – 15.00

Sjukanmälan gör du enklast på SchoolSoft men du kan även ringa 08-444 95 90 innan kl. 08.15. Tänk på att göra en ny sjukanmälan för varje dag ditt barn är hemma.

Förskolebarnen kan även sjukanmälas direkt till förskolans telefon 08-444 94 73, vi önskar även att ni friskanmäler era barn dagen innan de ska komma tillbaka efter sjukdom senast innan kl 16.00.

Förskola

Vår förskola har öppet vardagar kl. 06.30-17.30.
Telefonnummer: 08-444 94 73

Förskolechef: AnnSofi Rydholm, annsofi.rydholm@vittra.se, 08-444 95 91
Bitr. Förskolechef: Karolin Eriksson, karolin.eriksson@vittra.se

Grundskola

Vår grundskola har öppet vardagar kl. 08.30 – 15.00.

Rektor: AnnSofi Rydholm, annsofi.rydholm@vittra.se, 08-444 95 91
Bitr. Rektor: Ulrika Rydsheim, ulrika.rydsheim@vittra.se, 08-444 9472

Miniorerna (åk F-3): Arbetslagsledare: Quarrat-ul-ain Siddiqui, quarrat-ul-ain.siddiqui@vittra.se

Juniorerna (åk 4-6): Arbetslagsledare: Jimmy Aronsson, jimmy.aronsson@vittra.se

Seniorerna (åk 7-9): Arbetslagsledare: Ann Windmar, ann.windmar@vittra.se

Elevhälsa

Skolsköterska: Eva Thanger, eva.thanger@vittra.se, 073-5264862
Skolläkare: Stefan Holmström, kontaktas via skolsköterska
Kurator: Camilla Majunie, camilla.majunie@vittra.se
Skolpsykolog: kontaktas via skolledning.
Specialpedagog: Ulrika Rydsheim, ulrika.rydsheim@vittra.se, 08-444 9472
Studie- och yrkesvägledare: Madeleine Åsbrink,madeleine.asbrink@vittra.se
Rektor: AnnSofi Rydholm, annsofi.rydholm@vittra.se, 08-444 95 91

Fritidshem åk F-3

Vårt fritidshem har öppet vardagar kl. 07.30 – 17.30.
(från kl. 06.30 kan du lämna ditt barn på förskolan, från kl. 17.00 hämtas barnen på förskolan).
Ansvarig: Selam Yemane, selam.yemane@vittra.se

Telefon fritids: 08-4449474, 072-745 18 41

Vår policy kring återkoppling

Under dagen när verksamheten är igång är det lättast att kontakta oss via mejl. Alla inkommande mejl ska enligt vår policy besvaras senast nästföljande dag. I övriga frågor hänvisar vi dig till vår administration under dess telefontider.

Kontakta oss via vårt formulär

Hittade du inte vad du letade efter?