Webbshop SchoolSoft Ställ ditt barn i kö

Vittra Brotorp

Kontakt

Besöksadress

Boplatsvägen 8
174 41 Sundbyberg

Växel: 08-555 861 00

Administrationen

Administrationen (frågor kring kö och SchoolSoft): 08-555 861 06, brotorp@vittra.se
Administratör: Annika Nordin, annika.nordin@vittra.se
Telefontid vardagar mån-fre: kl. 09.00-12.00, mån-onsd: kl. 14.00 – 15.15.

Sjukanmälan gör du på SchoolSoft innan kl. 08.15. Tänk på att göra en ny sjukanmälan för varje dag ditt barn är hemma.

Förskola

Vår förskola har öppet vardagar kl. 07.00 – 17.30.
Bitr.förskolechef: Ana Minguez, ana.minguez@vittra.se, 08-555 861 02
Telefonnummer till respektive grupp nås kl. 09.00-15.00, övrig tid nås vi på Pentagonens telefon.

Gruppen Ovalen (1år): 08-706 25 50
Gruppen Cirkeln (2år): 08-555 861 04
Gruppen Triangeln (3år): 08- 555 861 02
Gruppen Kvadraten (4år): 08-706 25 51
Gruppen Pentagonen (5år): 08-555 861 05

Grundskola

Vår grundskola har öppet vardagar kl. 08.15 – 15.00.
Rektor: Inger Tegelström, inger.tegelstrom@vittra.se, 08-555 861 01

Biträdande rektor för Miniorerna: Anna Olsson Svahn,mailto:anna.olssonsvahn@vittra.se
Miniorerna (åk F-3): 08-555 861 03
Juniorerna (åk 4-5): 08-706 25 52
Seniorerna (åk 6-9): 08-706 25 52

Elevhälsa

Skolsköterska: Maria Hedlund, maria.hedlund@vittra.se, 072-243 29 10
Skolläkare: Stefan Holmström, nås via skolsköterskan
Kurator: Linda Blanco, linda.blanco@vittra.se
Skolpsykolog: Frida Malmgren, nås via skolans telefon
Specialpedagog: Marie Björklund, marie.bjorklund@vittra.se
Studie- och yrkesvägledare: Anna Hjärpe, anna.hjarpe@vittra.se

Fritidshem F-3

Vårt fritidshem har öppet vardagar kl. 07.30 – 17.30.
Om du har omsorgsbehov innan kl. 07.30 kan barnet lämnas på förskolan från kl. 07.00.

Biträdande rektor Anna Olsson Svahn, anna.olssonsvahn@vittra.se
Ansvarig pedagog: Andreas Nordh, andreas.nordh@vittra.se
Telefon fritids: 08-555 861 03

Vår policy kring återkoppling

Under dagen när verksamheten är igång är det lättast att kontakta oss via mejl. Alla inkommande mejl ska enligt vår policy besvaras senast nästföljande dag. I övriga frågor hänvisar vi dig till vår administration under dess telefontider.

Kontakta oss via vårt formulär

Hittade du inte vad du letade efter?