Webbshop SchoolSoft Sätt ditt barn i kö

Vittra Brotorp

Kontakt

Besöksadress

Boplatsvägen 8
174 41 Sundbyberg

Växel: 08-555 861 00

Administrationen

Administrationen (frågor kring kö och SchoolSoft): 08-555 861 06, brotorp@vittra.se
Administratör: Annika Nordin, annika.nordin@vittra.se
Telefontid vardagar mån-fre: kl. 09.00-12.00, mån 13-14, tisd – onsd: kl. 14.00 – 15.15.

Sjukanmälan gör du på SchoolSoft innan kl. 08.15. Tänk på att göra en ny sjukanmälan för varje dag ditt barn är hemma.

Förskola

Vår förskola har öppet vardagar kl. 07.00 – 17.30.
Bitr.förskolechef: Ana Minguez, ana.minguez@vittra.se, 070-356 97 89
Telefonnummer till respektive grupp nås kl. 09.00-15.00, övrig tid nås vi på Pentagonens telefon.

Diamanten/Smaragden direktnr: 072 561 01 58

Katterna/Tigrarna direktnr:072-740 19 16

Lejonen direktnr: 072-740 18 83

Opalen/Safiren direktnr: 072-561 02 74
Pentagonen direktnr: 072-740 09 64

Grundskola

Vår grundskola har öppet vardagar kl. 08.30 – 15.00.
Rektor: Norma Aznar: norma.aznar@vittra.se 070-215 99 49

Biträdande rektor Grundskola: Josimar Blanco, josimar.blanco@vittra.se
Arbetslagsledare  Miniorerna F-3: Andreas Nordh: andreas.nordh@vittra.se 08-555 861 03
Miniorerna (åk F-3): 08-555 861 03
Juniorerna (åk 4-5): 08-706 25 52
Seniorerna (åk 6-9): 08-706 25 52

Elevhälsa

Bitr.rektor för Elevhälsan: Josimar Blanco, josimar.blanco@vittra.se
Skolsköterska: Jennifer Bubini, jennifer.bubini@vittra.se
Skolläkare: Stefan Holmström, nås via skolsköterskan
Kurator: nås via mejl kurator.brotorp@vittra.se
Skolpsykolog: Anna Bergström, nås via skolans telefon
Specialpedagog Miniorer: Britt Lundberg, britt.lundberg@vittra.se
Specialpedagog: Marie Björklund, marie.bjorklund@vittra.se
Studie- och yrkesvägledare: Amanda Timonen, amanda.timonen@vittra.se

Fritidshem F-3

Vårt fritidshem har öppet vardagar kl. 07.30 – 17.30.
Om du har omsorgsbehov innan kl. 07.30 kan barnet lämnas på förskolan från kl. 07.00.
Ansvarig pedagog: Andreas Nordh, andreas.nordh@vittra.se
Telefon fritids: 08-555 861 03

Vår policy kring återkoppling

Under dagen när verksamheten är igång är det lättast att kontakta oss via mejl. Alla inkommande mejl ska enligt vår policy besvaras senast nästföljande dag. I övriga frågor hänvisar vi dig till vår administration under dess telefontider.

Kontakta oss via vårt formulär

Hittade du inte vad du letade efter?