SchoolSoft Sätt ditt barn i kö

Vittra Kungshagen

Kontakt

Besöksadress

Domänvägen 11
611 35 Nyköping

Administrationen

Administrationen: kungshagen@vittra.se
Administratör: natalie.astrom@vittra.se, 0155-256072

Sjukanmälan

Sjukanmälan gör du enklast på SchoolSoft men du kan även ringa 0155-256077 innan kl. 08.15.
Tänk på att göra en ny sjukanmälan för varje dag ditt barn är hemma.

Akutnummer

Vid akuta ärenden ring fritidsnumret 0155-256077.

Förskola

Vår förskola har öppet vardagar kl. 06.00–18.00.
Tf förskolechef: Marie Skeppstedt, marie.skeppstedt@vittra.se, 0155-256073
Förskolan (Nyckeln, Spiran och Kronan): 0155-256074

Grundskola

Vår grundskola har öppet vardagar kl. 08.30–15.00.
Tf rektor: Marie Skeppstedt, marie.skeppstedt@vittra.se, 0155-256073
Biträdande rektor: Malin Vejdal, malin.vejdal@vittra.se, 0155-256080
Biträdande rektor: Denise Henry, denise.henry@vittra.se
Miniorerna (år F-3) och Juniorerna (år 4-6)
Arbetslagsledare: Katarina Granlund, katarina.granlund@vittra.se
Seniorerna (år 7-9)
Arbetslagsledare: Daniel Brokvist, daniel.brokvist@vittra.se

Elevhälsa

Skolsköterska: Eva Bäckheden, eva.backheden@vittra.se
Skolläkare: nås via skolsköterskan
Kurator: Carolina Vejdal
Specialpedagog: Louise Öberg, louise.oberg@vittra.se
Speciallärare: Magdalena Lundell, magdalena.lundell@vittra.se
Studie- och yrkesvägledning: Denise Henry, denise.henry@vittra.se

Fritidshem

Vårt fritidshem har öppet vardagar kl. 06.00–18.00.
Arbetslagsledare: Annika Hård, annika.hard@vittra.se
Telefon fritids: 0155-256077

Vår policy kring återkoppling

Under dagen när verksamheten är igång är det lättast att kontakta oss via mejl. Alla inkommande mejl ska enligt vår policy besvaras senast inom två arbetsdagar. I övriga frågor hänvisar vi dig till vår administration under dess telefontider.

Kontakta oss via vårt formulär

Hittade du inte vad du letade efter?