SchoolSoft Sätt ditt barn i kö English

Vittra Västra hamnen

Kontakt

Besöksadress

Västra Varvsgatan 22
211 15 Malmö

Receptionen

Administrativ chef: Mateo Mandic, mateo.mandic@vittra.se

Administrationen samt elevkö: 040-109860, vastrahamnen@vittra.se
Telefontid vardagar: kl. 08.30 – 11.30 samt eftermiddagstid måndagar kl. 14.00 – 15.00, utöver detta svarar vi i mån av tid.

Sjukanmälan

Sjukanmälan gör du enklast på SchoolSoft men du kan även ringa 040-109860 innan kl. 08.30. Tänk på att göra en ny sjukanmälan för varje dag ditt barn är hemma.

Grundskola

Vår grundskola har öppet vardagar kl. 08.30 – 15.00.
Rektor: Mats Carlgren, mats.carlgren@vittra.se  072- 700 57 11

Biträdande rektor: Andreas Palmblad andreas.palmblad@vittra.se, 070-2422134
Miniorerna (åk F-3): 040-10 98 67
Arbetslagsledare: Aida Cokovic, aida.cokovic@vittra.se
Juniorerna (åk 4-6): 040-10 98 68
Arbetslagsledare: Alexander Wickström, alexander.wickstrom@vittra.se
Seniorerna (åk 7-9): 040-10 98 69
Arbetslagsledare: Chadie Hotait chadie.hotait@vittra.se
Förskoleklass: Edyta Mrowka Baccouche 070-3855970 edyta.baccouche@vittra.se 

VFU kontaktperson: Chadie Hotait, chadie.hotait@vittra.se 

Elevhälsa

Rektor: Mats Carlgren, mats.carlgren@vittra.se 072- 700 57 11
Kurator,  Amir Al-istarabadi amir.al-istarabadi@vittra.se 0703219508
Skolsköterska, Helena Sjösvärd helena.sjosvard@vittra.se 040-10 98 61

Specialpedagog Maja Vucinic maja.vucinic@vittra.se  072-7110615
Studie & yrkesvägledare Per Larsson,  per.larsson@vittra.se 040-109860
Psykolog Rebecka Nordanger rebecka.nordanger@pysslingen.se 
Skolläkare: Kontaktas genom skolsköterskan.

Fritidshem

Vårt fritidshem har öppet vardagar kl. 06.30 – 17.30.
Ansvarig: Lotten Orest, lotten.orest@vittra.se, 040-10 98 66
Fritidspersonalen svarar i telefon kl. 06.30-8.30 samt kl. 14.00-17.30.

Vår policy kring återkoppling

Under dagen när verksamheten är igång är det lättast att kontakta oss via mejl. Alla inkommande mejl ska enligt vår policy besvaras senast nästföljande dag. I övriga frågor hänvisar vi dig till vår administration under dess telefontider.

Kontakta oss via vårt formulär

Hittade du inte vad du letade efter?