Webbshop SchoolSoft Sätt ditt barn i kö

Vittra Västra hamnen

Kontakt

Besöksadress

Västra Varvsgatan 22
211 15 Malmö

Receptionen

Administrativ chef: Mateo Mandic, mateo.mandic@vittra.se

Administrationen samt elevkö: 040-109860, vastrahamnen@vittra.se
Telefontid vardagar: kl. 08.30 – 11.30 samt eftermiddagstid måndagar kl. 14.00 – 15.00, utöver detta svarar vi i mån av tid.

Sjukanmälan

Sjukanmälan gör du enklast på SchoolSoft men du kan även ringa 040-109860 innan kl. 08.30. Tänk på att göra en ny sjukanmälan för varje dag ditt barn är hemma.

Grundskola

Vår grundskola har öppet vardagar kl. 08.30 – 15.00.
Rektor: Jonas Rying, jonas.rying@vittra.se, 040-10 98 62

Biträdande rektor: Andreas Palmblad andreas.palmblad@vittra.se, 070-2422134
Miniorerna (åk F-3): 040-10 98 67
Arbetslagsledare: Aida Cokovic, aida.cokovic@vittra.se
Juniorerna (åk 4-6): 040-10 98 68
Arbetslagsledare: Alexander Wickström, alexander.wickstrom@vittra.se
Seniorerna (åk 7-9): 040-10 98 69
Arbetslagsledare: David Levau, david.levau@vittra.se
Förskoleklass: Amelie Nilsson 040-109865

VFU kontaktperson: Chadie Hotait, chadie.hotait@vittra.se 

Elevhälsa

Skolsköterska:  Vakant. 040-10 98 61
Skolläkare: Kontaktas via skolsköterskan
Kurator: Vakant, 040-283182
Skolpsykolog: Vakant. 
Specialpedagog Kristina Kruse Lindgren, kristina.kruselindgren@vittra.se 040-109864

Fritidshem

Vårt fritidshem har öppet vardagar kl. 06.30 – 17.30.
Ansvarig: Lotten Orest, lotten.orest@vittra.se, 040-10 98 66
Fritidspersonalen svarar i telefon kl. 06.30-8.30 samt kl. 14.00-17.30.

Vår policy kring återkoppling

Under dagen när verksamheten är igång är det lättast att kontakta oss via mejl. Alla inkommande mejl ska enligt vår policy besvaras senast nästföljande dag. I övriga frågor hänvisar vi dig till vår administration under dess telefontider.

Kontakta oss via vårt formulär

Hittade du inte vad du letade efter?