Webbshop SchoolSoft Sätt ditt barn i kö

Vittra Väsby

Kontakt

Besöksadress

Drabantvägen 3 – 5
194 49 Upplands Väsby

Administrationen

Kontakt: 08-594 213 60, vasby@vittra.se
Administrativ chef: Ritva Göransson ritva.goransson@vittra.se
Telefontid vardagar: kl. 08.00 – 16.00 och fredagar kl. 08.00 – 15.00.

Sjukanmälan gör du enklast på SchoolSoft men du kan även ringa 08-594 213 60 innan kl. 08.15.
Tänk på att göra en ny sjukanmälan för varje dag ditt barn är hemma.

Grundskola

Vår grundskola har öppet vardagar kl. 08.30 – 15.00.

Rektor: Marika Wadholm, marika.wadholm@vittra.se     08-594 213 65

Bitr.rektor: Amela Misic, amela.misic@vittra.se     08-594 213 61

Miniorerna (åk F-3)

Arbetslagsledare: Katja Pankratava, katja.pankratava@vittra.se

Juniorerna (åk 4-6)

Arbetslagsledare: Amela Misic, amela.misic@vittra.se

Seniorerna (åk 7-9)

Arbetslagsledare: Boas Garcia Strandgren, boas.strandgren@vittra.se

Elevhälsa

Ansvarig för elevhälsoteamet: Marika Wadholm, marika.wadholm@vittra.se, 08-594 213 65

EHT samordnare/skolsköterska: Suzan Skantz, suzan.skantz@vittra.se, 08-594 213 62
Skolläkare: Stefan Holmström, kontaktas via skolsköterskan
Skolpsykolog: Anna Bergström, kontaktas via skolans rektor

Kurator: Lina Törnqvist, lina.tornqvist@vittra.se, 08-594 213 66

Speciallärare: Inger Kronsell, inger.kronsell@vittra.se

Fritidshem

Vårt fritidshem har öppet vardagar kl. 06.30 – 18.00.
Ansvarig: Jaya Juwono, jaya.juwono@vittra.se,
Telefon fritidshem: 08-594 213 64

Vår policy kring återkoppling

Under dagen när verksamheten är igång är det lättast att kontakta oss via mejl. Alla inkommande mejl ska enligt vår policy besvaras senast nästföljande dag. I övriga frågor hänvisar vi dig till vår administration under dess telefontider.

Kontakta oss via vårt formulär

Hittade du inte vad du letade efter?