SchoolSoft Sätt ditt barn i kö

Vittra Röda stan

Kontakt

Besöksadress

Enebygatan 22
602 18 Norrköping

Administrationen

Administrationen: tel: 011-21 14 70, rodastan@vittra.se

Sjukanmälan gör du enklast på SchoolSoft men du kan även ringa 011-21 14 70 efter kl. 07.30.
Tänk på att göra en ny sjukanmälan för varje dag ditt barn är hemma.

Förskola

Vår förskola har öppet vardagar kl. 06.15 – 17.30. Efter kl. 17.00 samarbetar vi med fritidshemmet.

Förskolechef: Anders Wallberg, anders.wallberg@vittra.se  tel: 070-35 78 16

Biträdande förskolechef: Marie Peterson, marie.peterson@vittra.se, tel: 011-21 14 74

Gula tel: 070-353 06 37
Övriga grupper tel: 011-21 14 74 , 076-126 33 86

Skola

Vår skola har öppet vardagar kl. 08.30 – 15.00.

Rektor: Anders Wallberg, anders.wallberg@vittra.se, tel: 011-21 38 71, 0703-32 78 28

Biträdande rektor: Malin Tornell, malin.tornell@vittra.se , tel: 011-213879, 0761-017241

Miniorerna (åk F-3): tel: 011-21 14 72
Arbetslagsledare: Malin Tornell, malin.tornell@vittra.se

Juniorerna (åk 4-6): 011-211473

Arbetslagsledare: Kwistan Eliassi, kwistan.eliassi@vittra.se

Seniorerna (åk 7-9): tel:  011-21 14 76
Arbetslagsledare: Sara Lundmark, sara.lundmark@vittra.se

Elevhälsa

Skolsköterska:
Kurator: Satu Trygg, satu.trygg@vittra.se
Skolpsykolog: Kontaktas via rektor
Studie- och yrkesvägledare:

Fritidshem

Vårt fritidshem har öppet vardagar kl. 06.30 – 17.30.
Ansvarig: Malin Tornell, malin.tornell@vittra.se, tel: 011-21 14 75

Fram till kl. 07.00 samarbetar vi med förskolan.

Telefon fritids: 011-21 14 75 samt 011-213877

Vår policy kring återkoppling

Under dagen när verksamheten är igång är det lättast att kontakta oss via mejl. Alla inkommande mejl ska enligt vår policy besvaras senast nästföljande dag. I övriga frågor hänvisar vi dig till vår administration under dess telefontider.

Kontakta oss via vårt formulär

 

Hittade du inte vad du letade efter?