SchoolSoft Sätt ditt barn i kö

Vittra Kronhusparken

Kontakt

Besöksadress

Kronhusgatan 14
411 05 Göteborg

Postadress

Box 11194
404 24 Göteborg

Administrationen

031-7086671, kronhusparken@vittra.se

Telefontid vardagar: kl. 08.00 – 10.00
Sjukanmälan gör du enklast på SchoolSoft men du kan även ringa 031-7086670 innan kl. 08.00.
Tänk på att göra en ny sjukanmälan för varje dag ditt barn är hemma.

Grundskola

Vår grundskola har öppet vardagar kl. 08.15 – 15.00.
Rektor: Bo Johansson, bo.johansson@vittra.se, 031-7086662

Miniorerna (åk F-3): 031-7086673
Arbtslagledare: Daniela Berntsson, Daniela Berntsson
Juniorerna (åk 4-6): 031-7086674
Arbetslagsledare: Magnus Andersson, magnus.andersson@vittra.se
Seniorerna (åk 7-9): 031-7086675 alt. 031-7086676
Arbetslagsledare: Magnus Erlandsson, magnus.erlandsson@vittra.se

Elevhälsa

Skolsköterska: Brenda Waidele och Jessica Bylin, jessica.bylin@vittra.se 031-708 66 78
Skolläkare: Mia Luther, kontaktas via skolsköterskan
Kurator: Karin Mellin, karin.mellin@vittra.se
Skolpsykolog: Alexandra Wirje, kontaktas via skolans telefon
Specialpedagog: Emelie Andersson, emelie.andersson@vittra.se
Socialpedagog: Sasha Klikovac sasha.klikovac@vittra.se
Studie- och yrkesvägledare: Karin Mellin, karin.mellin@vittra.se

Fritidshem

Vårt fritidshem har öppet vardagar kl. 06.30 – 17.30.
Ansvarig: Bo Johansson rektor tel. 031-7086662
Telefon fritids: 031-7086677

Vår policy kring återkoppling

Under dagen när verksamheten är igång är det lättast att kontakta oss via mejl. Alla inkommande mejl ska enligt vår policy besvaras senast nästföljande dag. I övriga frågor hänvisar vi dig till vår administration under dess telefontider.

Kontakta oss via vårt formulär

Hittade du inte vad du letade efter?