SchoolSoft Sätt ditt barn i kö

Vittra Gerdsken

Kontakt

Besöksadress

Lärkvägen 10, 441 40 Alingsås
Telefon: 0322-736 80

Administrationen

Administratörer: Rose-Marie Johansson och Annika Nilsson,

Telefon: 0322 – 736 81,
E-post: gerdsken@vittra.se

Sjukanmälan gör du enklast på SchoolSoft men du kan även ringa 0322 – 736 89 innan kl. 08.00.
Tänk på att göra en ny sjukanmälan för varje dag ditt barn är hemma.

Förskola

Vår förskola har öppet vardagar kl. 06.30 – 17.30.
Förskolechef: Marie Haga, marie.haga@vittra.se, 0322 – 736 85
Bitr.förskolechef: Sara Persson, sara.persson@ga.vittra.se, 0322 – 736 76

Grundskola

Vår grundskola har öppet vardagar kl. 08.00 – 15.00.
Rektor: Marie Haga, marie.haga@vittra.se, 0322 – 736 85

Miniorerna (åk F-3): 0322 – 736 88
Arbetslagsledare: Kristian Roos, kristian.roos@ga.vittra.se

Juniorerna (åk 4-6):
Arbetslagsledare: Ann-Sofie Johansson, ann-sofie.johansson@ga.vittra.se

Seniorerna (åk 7-9):
Arbetslagsledare: Lennart Isaksson, lennart.isaksson@ga.vittra.se

Fritidshem

Vårt fritidshem har öppet vardagar kl. 06.30 – 17.30.
Ansvarig: Henrik Karlsson Drottz, henrik.karlssondrottz@ga.vittra.se
Telefon fritids: 0322 – 736 88

Vår policy kring återkoppling

Under dagen när verksamheten är igång är det lättast att kontakta administrationen och elevhälsan via mejl. I första hand kontaktar du ditt barns ansvarspedagog via SchoolSoft. Alla inkommande mejl ska enligt vår policy besvaras inom två arbetsdagar. I övriga frågor hänvisar vi dig till vår administration.

Kontakta oss via vårt formulär

Hittade du inte vad du letade efter?