SchoolSoft Sätt ditt barn i kö English

Vittra Adolfsberg

Kontakt

Besöks- och postadress

Södra Hunnetorpsvägen 52
256 62 Helsingborg

Administrationen

042-4907070, e-post: adolfsberg@vittra.se

Sjukanmälan förskola

Sjukanmälan till förskolan gör du på 042-4907072 eller 042-4907073 innan kl. 08.00. Du behöver inte göra sjukanmälan varje dag utan återkommer till förskolan senast kl. 13.00 dagen innan ditt barn kommer tillbaka.

Sjukanmälan grundskola

Sjukanmälan gör du enklast på SchoolSoft, https://sms8.schoolsoft.se/vittra men du kan även ringa 042-4907070 innan kl. 08.15. Tänk på att göra en ny sjukanmälan för varje dag ditt barn är hemma.

Förskola

Vår förskola har öppet vardagar kl. 06.00-18.00.

Rektor: Christer Gustafsson, christer.gustafsson@vittra.se 0705-394629
Avdelning Solen: 042-4907072 och 0733-650033
Avdelning Stjärnan: 042-4907073 och 0766-470506

Grundskola

Vår grundskola har öppet vardagar kl. 08.30-15.00.
Rektor: Christer Gustafsson, christer.gustafsson@vittra.se 0705-394629
Biträdande rektor: Cornelia Ericsson, cornelia.ericsson@vittra.se, 0761-413986
Biträdande rektor: Sara Hanny, sara.hanny@vittra.se, 0761-016437
Arbetslagsledare (åk F-3): Marie Jörsand, marie.jorsand@vittra.se, 042-4907071
Arbetslagsledare (åk 4-9): Håkan Magnusson, hakan.magnusson@vittra.se

Elevhälsa

Skolsköterska: Ewa Björkqvist, ewa.bjorkqvist@vittra.se, 0725-622464
Skolläkare: Michael Hanfler , kontaktas via skolsköterska
Skolpsykolog: nås via rektorn
Kurator: Annika Nilden, annika.nilden@vittra.se 
Studie- och yrkesvägledare: Karolinka Stojovska, karolinka.stojovska@vittra.se

Fritidshem

Vårt fritidshem har öppet vardagar kl. 06.00-18.00.
Telefon fritids: 042-4907071

Vår policy kring återkoppling

Under dagen när verksamheten är igång är det lättast att kontakta oss via mejl. Alla inkommande mejl ska enligt vår policy besvaras senast nästföljande dag. I övriga frågor hänvisar vi dig till vår administration under dess telefontider.

Kontakta oss via vårt formulär

Hittade du inte vad du letade efter?